Monday, 15. July 2019

Nasady kominowe obrotowe

Aluminiowe nasady kominowe obrotowe to rozwiązanie cenione z uwagi na swoją funkcjonalność i trwałość, które jednak ma dość wysoką cenę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych klientów, którzy poszukują nasad tańszych, a zarazem równie efektywnych i wytrzymałych, firma Krono-Plast opracowała nowych produkt – wykonane z tworzywa obrotowe nasady podłużne Rotoline. To świetna alternatywa dla drogich aluminiowych nasad, która jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna w zakupie, bez najmniejszych ustępstw na rzecz skuteczności i estetyki.

Nasady kominowe obrotowe poprawiają ciąg w kominie, wykorzystując w tym celu siłę wiatru. Stosuje się je, gdy ciąg kominowy w przewodach wentylacyjnych jest mało stabilny lub gdy występują częste zawirowania powietrza, co zdarza się np. w przypadku nieodpowiedniego umiejscowienia komina. Przepisy prawa nakazują ponadto stosowanie nasad kominowych w domach usytuowanych w tzw. II i III strefie obciążenia wiatrem, gdzie zabezpieczają one przed odwróceniem ciągu.

Nasady kominowe obrotowe z tworzywa
Dotychczas w ofercie firmy Krono-Plast dostępne były malowane proszkowo pod kolor podstawy nasady kominowe obrotowe wykonane z aluminium w wersji podłużnej typu „tulipan” oraz kulistej. Nowe przejścia dachowe z nasadą obrotową wykonane są z tworzywa, które jest tańsze niż aluminium, dzięki czemu również cena finalna produktu jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla portfela inwestora. Jednocześnie innowacyjne nasady obrotowe Rotoline zachowują doskonałe właściwości do tworzenia podciśnienia w kanale wentylacyjnym. Spójność kolorystyczna nasad, które wykonane są tą samą technologią co przejścia dachowe, eliminuje ryzyko powstania różnic odcieni, przez co klient zawsze ma gwarancję, że będą one idealnie pasować do większości pokryć dachowych.

Nasady kominowe obrotowe Rotoline są wyposażone w łożyska kulkowe, wzmocnione dodatkowymi elementami, zapobiegającymi wypływowi smaru z łożyska oraz zabezpieczającymi przed dostaniem się do wewnątrz wilgoci. Taka konstrukcja gwarantuje dłuższą żywotność i większą trwałość samego łożyska, a więc także całej nasady. Ten innowacyjny pomysł konstruktorów z firmy Krono-Plast został zastrzeżony w urzędzie patentowym.
Nasada Rotoline dostępna jest we wszystkich modelach podstaw-przejść dachowych, począwszy od rozwiązań przeznaczonych do pokryć z gontów i pap, przez wszelkie pokrycia stalowe, do pokryć z dachówek betonowych i ceramicznych włącznie.

Nasady obrotowe kominowe Rotoline świetnie sprawdzą się przy bardzo krótkich kanałach wentylacyjnych, gdzie nie ma szans zaistnieć naturalny ciąg spowodowany różnicą ciśnień, a także przy bardzo długich kanałach wentylacyjnych, gdzie podnoszą efektywność wentylacji grawitacyjnej.

Podstawową funkcją nasady kominowej obrotowej jest wsparcie wentylacji grawitacyjnej. Dzięki temu, że głowica nasady kręci się pod naporem wiatru, w kanale wentylacyjnym w sposób mechaniczny wytwarza się ciąg, a zużyte powietrze może być wyprowadzone na zewnątrz bardziej efektywnie. Dodatkowo – w przypadku budowy pierścieniowej standardowego kominka – nasady obrotowe zapobiegają też wtłaczaniu przez wiatr wody deszczowej w kanał wentylacyjny, co może się zdarzyć przy specyficznych warunkach pogodowych.
Trudno nie zauważyć, że w praktyce to właśnie prawidłowy dobór nasady przekłada się na efektywność i wydajność całego systemu kominowego. Dzięki wprowadzeniu na rynek nasad kominowych obrotowych Rotoline, które są wykonane z tworzywa, firma Krono-Plast oferuje swoim klientom rozwiązanie niezawodne i o nienagannej estetyce, będące tańszą alternatywą dla produktów z aluminium.

Używamy plików cookie na naszej stronie. Przeczytaj i zaakceptuj nasz regulamin o ochronie prywatności
Akceptuję